Hölgyek körében az egyik legfontosabb kérdés lehet nyáron, hogy milyen fürdőruhát válasszanak, miben a legelőnyösebb kimenni a strandra. Hogy biztosan a legjobb formádat mutasd, adunk néhány tippet, mire érdemes odafigyelni fürdőruha-vásárlásnál.

Méretek

Először is fontos, hogy legyünk tisztában saját adottságainkkal, tudjuk, mely testrészeink az előnyösek, s melyek azokat, amiket inkább „takarnánk” a nagyközönség szemei elől. Ha ezeket tudjuk, már sokkal könnyebb lesz előnyös fürdőruhát választani.

A próba során mindig mozogjunk is a fürdőruhában, hiszen ott kell kiderülnie, hogy például jól áll-e a felsőrész mozgás közben is, nem túl nagy, vagy nem túl feszes-e az alsó része. Nem szabad sem kisebb, sem nagyobb fürdőruhát venni annál, mint amekkorára szükségünk van, mert ilyen esetben a strandon mindig kényelmetlenül érezzük majd magunkat.

Mások tanácsai

Ruhavásárlásnál célszerű, ha nem egyedül vagyunk, vigyünk magunkkal valakit, akiben megbízunk, s tudjuk, őszintén megmondja majd jól áll-e az adott darab vagy sem. Ha erre nincs lehetőséged, olyan boltba látogass el, ahol az eladók értenek a fürdőruhákhoz, fazonokhoz, így garantáltan a megfelelőket fogják kínálni, megspórolva ezzel rengeteg időt és energiát.

Melltartó

Figyeljünk oda a fürdőruha melltartó részére.

Ha valakinek kis melle van, garantáltam minden fazon jól áll majd. Ilyenkor válogathatunk a pánt nélküli „csík” fazonból, háromszöges felsőrészből, sima pántos felsőrészből, ha pedig optikailag többet szeretnénk kihozni magunkból, akkor érdemes fodrosat vagy mintásat választani. Minél kivágottabb a melltartó, annál jobb. Minél díszesebb, annál „nagyobb” hatást kelt, s nagyon jól állhat a háromszög-formájú, nyakbakötős felsőrész. A beépített szivacs előnye ugyan, hogy a formákat elősegíti, de praktikussági szempontból hátránya is van: nagyon nehezen szárad meg.

Nagyobb mellekhez nem ajánlatos fodros és mintás fazont választani, inkább az egy színű kosaras vagy háromszög-formájú bikinifelső ajánlott.

Alsórész

Széles csípővel rendelkezőknek ajánlott a fekete fürdőruha viselete, hiszen köztudott, hogy a fekete karcsúsít. Nem ajánlatos a fehér és a világos színek, mert azokkal épp az ellenkező hatást érjük el. Az egyszínű, alacsony derekű, szélesebb alsórésszel el lehet vonni a figyelmet a széles csípőről. Akik keskeny csípővel rendelkeznek, azoknak ajánlatos pl. a karikákkal, vagy kötővel díszített alsórész, mert ez kiemeli az előnyös formákat.

Az alacsonyabb termetűeknek szintén segíthet az oldaltkötős alsórész, mert optikailag ez is nyújtja az alakot. De jól áll még az vékony, függőleges csíkozású viselet is.

Néhány éve megjelentek a magas derekú bikinik is, amik sokak szerint nem épp a legnőiesebbek, ám emellett nagyon jól el tudják takarni a fölösleget.

Egyberészes

Egyberészes fürdőruhát célszerű azoknak vásárolniuk, akiknek széles csípőjük van, nem épp modellalkatúak. Azért jó, mert a ruha optikailag megnyújtja viselőjét, ráádásul ha pluszba rámegy még egy szoknyarátét, az még takar is.

Egyéb megoldás ilyenkor az olyan fazonú fürdőruha, amikor csak oldalt fekete, sötétebb, kevésbé mintás, hiszen ez is karcsúsító hatást kelt. Túlsúly esetén célszerűbb az egyberészes fürdőruha választása, mivel eltakarja a pocakot és a fölösleget.

Az egyberészes fürdőruhákat a sportos alkatúak (kicsi mell, lapos fenék) inkább kerüljék.

Felmerül persze a kérdés, hogy mi van ha nem vagyunk egy típushoz sorolhatók, azaz ami fölül jól áll, annak az alsó része már annyi nem mutat jól. Ma már erre is van megoldás, hiszen bátran játszhatunk a színekkel, s a formáinknak előnyös szín- és fazonösszeállítást választhatjuk, hogy oda tereljük a figyelmet, ami a legelőnyösebb. Bátran játsszunk a színekkel és a fazonokkal!