Fehérnemű-vásárlásnál több szempont szerint válogatunk: legyen kényelmes, divatos, szexi, méretünknek megfelelő, olykor csipkés, fekete, fehér, színes...
Az ideális melltartó vásárlása nagyon fontos, ha nem szeretnéd, hogy melleid idő előtt megereszkedjenek. A jó melltartó jól tart, aktív mozgásnál, lehajlásnál, sem csúszik ki a kosárból, kényelmes, nem szoros, a középső pánt pedig egyenesen kell, hogy álljon a háton.
Vásárláskor ne a képzeletünkre és vágyainkra, vagy a megszokásra hagyatkozzunk, hanem legyünk tisztában az adottságainkkal, hiszen nagyon fontos, hogy a méreteinknek megfelelő fehérneműt válasszunk, máskülönben nincs értelme. Tehát leszögezhetjük, hogy a méret a legfontosabb, ezután következik minden más. Arról se feledkezzünk meg, hogy méreteink az idő múlásával változnak, így jó, ha közvetlen vásárlás előtt is elővesszük a métert.
Persze fontos a divat is, de nem szabad ennek lennie az elsődleges szempontnak. Csak azért ne vegyünk meg egy fehérneműt, mert szexi, attól a funkcióját még nem fogja betölteni.
Kosár
Mit jelentenek a betűk és a számok a melltartóknál? A számok (65–110) a mell alatti körméretet adják meg, míg a betűk (A–G) a mellcsúcsok körméretét, a mellbőséget.
Pánt
Fontos, hogy a pántok mindig jól illeszkedjenek, ne vágódjanak be a bőrödbe és ha állítod a méretét, akkor a hátsó pánt a hátad közepén egyenesen húzódjon végig. A vásárláskor a melltartó pántjait állítsd a lehető leglazábbra, eszerint válaszd ki a megfelelő méretet, így ha használat miatt megnyúlna a melltartó anyaga, még hosszabb ideig hordhatod.
A vállpántokat úgy kell beállítani, hogy a mell pontosan a könyök és a váll között, középen helyezkedjen el. Tudni kell azonban, hogy ezek nem tartó funkciót töltenek be.
Típusok, kis és nagy mellhez
A kisebb mellű hölgyek kedvelik a push-up melltartókat, amik csodára képesek, hiszen a megemelésnek köszönhetően jóval nagyobbnak tűnnek. A kisebb, vagy átlagos mellméretű hölgyek általában sokkal könnyebb helyzetben vannak vásárlás terén.
Azoknak, akiknek nagyobb melle van, arra kell odafigyelniük, hogy megfelelő méretű legyen a kosár, a mellkosarakba bedolgozott mellemelő, a merevítő karika, a széles alpárnázott vállpántok és a széles mell alatti pánt biztosítsa a tartást.
Pántnélküli melltartót csak akkor vegyünk, ha ellenőriztük, hogy az alja szilikonos, ugyanis ez gátolja meg, hogy a melltartó pánt nélkül lecsússzon.
Szín, fazon
Nem szabad elfeledkeznünk róla, hogy nem mindegy, milyen színű ruhákhoz választunk melltartót. Egy fehér póló alá például nem ajánlatos fekete melltartót venni, de pórul járhatunk a melltartó és a ruha fazonjával is, ha nem illenek össze.
Szoros ruhákhoz, pólókhoz a varrás nélküli melltartók illenek.
Blúz, ing, elegáns viselet alatt a merevítős, szabott melltartók mutatnak jól.
Háromszög-alakú felsőinkhez célszerű hasonló típusú melltartót választani, ezek a hátat szabadon hagyják.
Áttetsző vagy mély dekoltázsú ruhákhoz fontos, hogy hasonló színárnyalatú melltartót válasszunk.
Olyan típusút válasszunk, aminek varrásai és szegői be vannak vonva szövettel, mert így nem dörzsölik ki a bőrt. A varrás nagyon fontos tulajdonsága, minél finomabban van kidolgozva, annál kényelmesebb viselet lesz. Vigyázzunk a csipkékkel is, mert a szúró érzés kellemetlen viselet lesz.
A legegészségesebb, ha a darab természetes alapanyagból készült, célszerű kerülni a műszálasakat, inkább a pamutból készülteket preferáljuk!
Mindennapi használatra a minél egyszerűbb és kényelmesebb típusokat ajánljuk. Sportoláshoz vannak kifejezett sportmelltartók, amik jól tartanak, nem kapoccsal záródnak. Fontos szempont, hogy ezek nagyon puha anyagúak legyen, s a lehető legkevesebb varrással vannak megtervezve.
Mindig célszerű a melltartóhoz megfelelő alsóneműt is választani, ha fazonban nem is épp ugyanolyat, legalább színben hozzáillőt.
Egy jól megválasztott melltartó – bár a külső szemlélő számára rejtve marad – abban is segíthet, hogy igazi nőnek érezd magad. Meglátod: ha egy hétköznapi blúz alá finoman nőies melltartót veszel, te is magabiztosabban fogsz tudni mozogni az utcán, a munkahelyen is!