A nyár az egyik legjobb lehetőséget nyújtja ahhoz, hogy egy izgalmas könyv mellett ki tudj kapcsolódni, legyél akár a tengerparton, akár a város közepén. Ráadásul a Libri aktuális akciójában most minden sárga matricás könyv esetében, a harmadik, olcsóbb könyvet ingyen szerezheted be.
Legyen szó szépirodalomról, szórakoztató regényekről, ismeretterjesztő- vagy éppen gyermekkönyvekről, itt biztosan megtalálod!
Olvasásra fel, mutatjuk a kedvenceinket, amiket nem érdemes kihagyni idén nyáron!
1. Delia Owens: Ahol a folyami rákok énekelnek
Delia Owens regénye Észak-Karolina ritkán lakott, mocsaras partvidékén játszódik az 1950-es és '60-as években. A történet főhőse a lápvidéken sorsára hagyott kislány, Kya Clark, aki az évek során elszigeteltségében önellátásra rendezkedik be, s alig érintkezik a környékbeliekkel. A kötetet harminckilenc nyelvre fordították le, s hosszú ideig vezette a New York Times, valamint az Amazon sikerlistáját is. Néhány hónap alatt több mint kétmillió példány kelt el belőle.
A magyar származású dr. Edith Eva Egert 1944-ben családjával együtt a nácik haláltáborába, Auschwitzba deportálták. Ma klinikai pszichológus a kaliforniai La Jollában, illetve a Kaliforniai Egyetem oktatója San Diegóban. Dr. Eger műve reményt és lehetőséget ad mindazoknak, akik meg akarnak szabadulni a fájdalomtól és a szenvedéstől. Akár rossz házasság, mérgező család vagy gyűlölt munkahely börtönében sínylődnek, akár önmagukat korlátozó hiedelmek szögesdrótja tartja őket fogva a saját elméjükben, ez a könyv arra tanít, hogy a körülményektől függetlenül dönthetünk úgy, hogy az örömöt és a szabadságot választjuk.
3. Anne Cathrine Bomann: Agathe
Franciaország, 1940-es évek. Egy idősödő pszichoterapeuta türelmetlenül számolja a nyugdíjig hátralévő terápiás üléseket, és rezignáltan hallgatja a díványra fekvő unatkozó háziasszonyok apró-cseprő problémáit, miközben madárkarikatúrákat készít róluk. Már abban sem biztos, jó szakember volt-e valaha is, tudott-e segíteni bárkin. Bomann könyve terapeuta és páciens sajátos érzelmi világát tárja elénk, rendkívül izgalmas környezetbe ágyazva.
4. Margaret Atwood: A szolgálólány meséje
A mára klasszikussá vált kultuszregényt 1986-ban Booker-díjra jelölték, 1987-ben pedig megnyerte az első Arthur C. Clarke-díjat; több mint negyven nyelvre lefordították, és számos filmes és színházi feldolgozás után 2017-ben tévésorozatot is bemutattak belőle.
5. Elena Ferrante: Nő a sötétben
A Nápolyi regények szerzőjétől
Elena Ferrante, a kilétét mindmáig titokban tartó olasz író ezúttal is a női lélek legmélyére hatol. Főhőse, Leda 47 éves, angol irodalmat tanít az egyetemen. Elvált, két lánya Kanadába költözött volt férjéhez. A hirtelen megtapasztalt szabadság megfiatalítja, felszabadító örömmel tölti el, és saját maga számára is váratlanul vakációra indul a Jón-tenger partjára. Izgalmas történet egy nyaralásról, ami nem teljesen a tervezettek szerint sikerül.